پروتز ثابت

پروتز ثابت چیست؟

برای جایگزینی دندان های از دست رفته و یا تقویت تاج دندانهای ضعیف از پروتز ثابت استفاده می شود. پروتز ثابت نمایی همانند دندانهای طبیعی دارد که می تواند یک یا چند واحدی باشد. هنگامی که یک یا چند دندان از دست رفته باشداز پل یا بریج استفاده می کنند. بطوری که برای استقرار آن، وجود حداقل 2 پایه سالم و مستحکم در طرفین آن ضروری است. دندانهای طرفین ناحیه بی دندانی نقش پایه ها را به عهده دارد و قسمت میانی ( پل ) هم نقش دندانهای جایگزین شده را به عهده می گیرد. برای دندانهایی که قسمتهای زیادی از نسج خود را از دست داده اند و در برابر فشار ضعیف هستند نیز پایه ای در ریشه دندان ایجاد می شود که به آن پست و کور می گویند، که بعد از قرارگیری این پایه، روی دندان قالبگیری شده، روکش روی آن قرار میگیرد.

در دندانپزشکی آبان خدمات ما شامل :

ساخت پروتز از مرغوب ترین روکش های زیبایی بدون فلز ( IPS با بیس سیلیکات و CAD-CAM با بیس زیر کونیا)

تعویض روکشهای قدیمی و نا مرغوب فلزی با روکش های زیبایی IPS و CAD-CAM

 اصلاح بدشکلی، بد رنگی، نامنظمی دندانها با بهترین سیستم های Porcelain Laminateمی باشد.

ویدئوی آموزشی "روکش دندان چیست؟"

 

 

بیرون بودن بیش از حد لثه در لبخند

Gummy smile به حالتی گفته می شود که فرد وقتی می خندد و یا گاهی در بعضی افراد حتی لبخند معمولی و یا صحبت کردن، لثه بالای دندانهای جلویی فک بالا بیش از حد دیده می شود. در یک لبخند زیبا و استاندارد حداکثر 2-5 میلی متر از دندانهای جلویی فک بالا باید دیده شوند و لثه اصلا نباید دیده شود.در این طرح درمان با یک جراحی مینیاتوری و دقیق روی لثه ها و سپس با استفاده از لامینیت و در صورت لزوم روکش های IPS مشکل فوق برطرف می گردد. میزان درمان این مشکل بستگی به میزان بیرون بودن لثه ها و چند فاکتور متغیر دیگر دارد.

بازسازی کامل دندانها با لامینیت و روکشهای IPS

زمانی که دندانها به شدت آسیب دیده اند و یا درمان ریشه و بازسازی تاج وسیع دارند صرفا ترمیم آنها با مواد همرنگ کامپوزیتی نمی تواند زیبایی را به آنها و نیز چهره بیمار برگرداند. در این موارد برای اصلاح بد رنگی و بدشکلی و احیانا ناردیفی و نیز برای محافظت از دندان های روت کانال تراپی شده از لامینیت و روکش های پرسلنی IPS استفاده می نماییم که به تمام دندانهای ظاهر مناسب و همسان و زیبا خواهد بخشید. 

 

اصلاح طرح لبخند معکوس

در یک لبخند زیبا و استاندارد، قوس لبه برنده دندانهای جلویی فک بالا نسبت به لب پایین و نیز لب بالا از یک تبعیت خاصی پیروی می کنند که در صورت عدم این تناسب به هر دلیل لبخند شخص نه تنها زیبا نخواهد بود حتی می تواند برعکس چهره خشن یا غمگین از وی نمایان سازد. در درمان اصلاح طرح لبخند با روشهای متفاوت ترمیم با کامپوزیت، لامینیت، تعویض روکشهای نامرغوب قبلی با روکشهای IPS و ... موفق به خلق یک لبخند زیبا در فرد موردنظر می گردیم.

اصلاح بدشکلی و بدرنگی دندانها با لامینیت پرسلن

زمانی که بدشکلی، بدرنگی و یا ناردیفی دندانها به حدی است که تنها با ترمیم های کامپوزیتی قادر به حل مشکل نمی باشیم از لامینیت ها استفاده می کنیم. لامینیت یک پوسته نازک از جنس کامپوزیت یا پرسلن است که روی دندانها که حداکثر فقط 4 میلی متر تراش خورده اند و یا حتی در برخی موارد نیاز به تراش هم ندارند، چسبانده می شود و مشکلات فوق را در پشت خود استتار کرده و زیبایی را به دندانها و چهره بیمار بر میگرداند.

دانلود بروشور پروتز ثابت

 

فایل پروتز ثابت پی دی اف