ترمیم دندان

ترمیم دندان

دندانها به دلایل مختلف از جمله عدم رعایت بهداشت ممکن است دچار پوسیدگی شوند. البته عوامل دیگری مانند ژنتیک، ردیف نبودن دندانها و تغذیه نامناسب نیز در ایجاد پوسیدگی موثر است. زمانی که دندان پوسیده میشود ترکیب شیمیایی آن دچار تغییر گشته، نرم و سست می شود و محلی جهت تجمع میکروب می گردد. در صورت درمان نشدن، دندان دچار تخریب شده و از دست می رود.

دندانپزشک با دریل مخصوص دندانپزشکی، نسج سالم دندان را از پوسیدگی و میکروب پاک کرده و قسمت از بین رفته را با توجه به موقعیت دندان با مواد مخصوص ترمیم می نماید. هر چه میزان از بین رفتن بافت دندان کمتر باشد، درصد موفقیت ترمیم دندان بیشتر و احتمال عود پوسیدگی آن کمتر می گردد.

خدمات ما شامل:

ترمیم دندانهای پوسیده با مرغوب ترین کامپوزیت Ultradent در دندانهای خلفی و قدامی

بازسازی دندانهای به شدت تخریب شده با مواد رزینی همرنگ دندان و پست هایFiber

ویدئوی آموزشی "پوسیدگی چیست؟"

 

 

تعویض پرکردگی های فلزی قدیمی با مواد کامپوزیتی

پرکردگی های فلزی آمالگام اگر با تکنیک صحیح و مناسب و آمالگام مرغوب Spherical انجام شده باشد می تواند یک ترمیم مناسب حساب شود. اما در پاره ای از موارد ترمیم نامناسب و نامرغوب آمالگام سبب آسیب جدی به بافت دندان باقیمانده و نیز سبب تغییر رنگ دندان و حتی لثه می شود. در این موارد پرکردگی آمالگام برداشته شده و پس از حذف پوسیدگی ها با کامپوزیت های سرامیکی که مخصوص دندانهای عقبی و با قابلیت تحمل فشار بالا ساخته شده اند، ترمیم مجدد انجام می شود. در پاره ای از موارد این تعویض پرکردگی صرفا به علت جنبه های زیبایی و طبق درخواست بیمار انجام می شود.

دانلود بروشور ترمیم

 

دانلود بروشور ترمیم